Екскурсія до місця можливого працевлаштування за фахом Укр. НДІЛГА ім. Г. М. Висоцького

18 квітня 2019 року група студентів екологічного факультету побувала на екскурсії в Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького. Екскурсія організована доцентом кафедри моніторингу довкілля та природокористування Коваль Іриною Михайлівною у два етапи: на території ботанічного саду інституту та в лабораторії селекції.

Про різні сорти дерев студентам розповіла зав. лабораторії селекції Лось Світлана Анатоліївна. К колекції інституту є й ті, що не характерні для нашого регіону – кизил звичайний, жимолость неїстівна, жасмин садовий, пірея вангута, ялина колюча, ялиця одноколірна, залізне дерево, бук європейський та ін. Також на ділянці знаходяться різні породи дерев, генетично схрещені між різними батьківськими видами. Серед них: горіх гідбрид, дуб гібрид та ін.

Другим пунктом екскурсії стало відвідання лабораторії мікроклонального розмноження деревних рослин. Студенти познайомились з процесами та інвентарем, необхідним для виведення та вирощення рослин. Вони мали можливість побачити бруньки пророщених дерев інвітро – фундука та ліщини. Всі процедури проводяться в повній стерильності.

Ірина Михайлівна та Світлана Анатоліївна окреслили коло можливостей, що надає молодим фахівцям навчання в аспірантурі та робота в інституті.

93 (1)81 (2)

Зустрічі з успішно працевлаштованими випускниками

На запрошення кафедри моніторингу довкілля та природокористування 17 квітня 2019 року на факультет завітали випускники, що працюють за фахом:

Дрягун Дмитро Сергійович– головний фахівець з охорони навколишнього середовища ПрАТ «Нафтогазвидобування», м. Полтава;
Білянський Ігор Вікторович – помічник лісничого Краснополянського лісництва ДП «Зміївський лісгосп», м. Харків.

Вони розповіли про свій шлях у професії, про можливості, що дає каразінська освіта та її переваги над екологічною підготовкою в інших закладах вищої освіти. Студенти почули спогади про навчання першого набору у 2007 році молодого екологічного факультету, представниками якого були Дмитро та Ігор, про практики, про спільні зусилля всього колективу по благоустрою приміщень, тощо. Спілкування виявилось невимушеним і цікавим.

Зустрічі з успішно працевлаштованими випускниками

Серед заходів Тижня кар’єри в ХНУ імені В.Н. Каразіна, що заплановані кафедрою моніторингу довкілля та природокористування є зустрічі з успішно працевлаштованими випускниками. Перша зустріч відбулась 15 квітня 2019 року. Студентам 4 курсу завідувач кафедри Максименко Надія Василівна представила двох випускниць:

- Опанасенко Вікторію – головного редактора інформаційного порталу ProМусор, учасника міжнародної асоціації International Solid Waste Association (ISWA).
- Дорошенко Дар’ю – помічника головного редактора інформаційного порталу ProМусор.

Дівчата розповіли про специфіку своєї роботи, про знання, що були необхідними для працевлаштування, акцентувавши увагу на володінні іноземними мовам, активну життєву позицію і комунікативні здібності. Гості відповіли на запинання студентів та запросили до участі у реалізації своїх проектів.

2а4а12а 1а

Знайомство (екскурсія) з місцями можливого працевлаштування за фахом

17 квітня 2019 р. магістри кафедри моніторингу довкілля та природокористування екологічного факультету відвідали Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського». Під час візиту співробітники центру провели екскурсію та ознайомили з головними підрозділами та напрямками наукової і міжнародної діяльності Інституту.

Завідуюча аспірантурою, кандидат с.-г. наук Воротинцева Людмила Іванівна ознайомила студентів з правилами конкурсного набору до аспірантури, етапами та строками вступної кампанії, а також перевагами та можливістю реалізації наукового потенціалу для майбутніх аспірантів. Інститут має ліцензію Міністерства освіти і науки України щодо підготовки докторів філософії зі спеціальностей 201 Агрономія (галузь знань 20 Аграрні науки та продовольство) та 091 Біологія (галузь знань 09 Біологія).

Завідувач бібліотеки, кандидат с.-г. наук Парасочка Інна Федорівна розповіла про фонд, структуру та діяльність наукової бібліотеки ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського».

Завідувач відділу ґрунтових ресурсів, кандидат с.-г. наук Соловей Вадим Борисович та молодший науковий співробітник Лебедь Віталій Володимирович ознайомили з питаннями охорони й раціонального використання ґрунтових ресурсів, використання геоінформаційних систем для обстеження ґрунтового покриву України.

Дякуємо співробітникам Національного наукового центу «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» за чудову гостинність!

 

Лекції за проектом Міжнародного Вишеградського фонду

18-22 лютого в рамках виконання третього етапу проекту Міжнародного Вишеградського фонду «Політичні та економічні аспекти збереження біорізноманіття у країнах V4» (координатор проекту – завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування, доктор географічних наук Максименко Надія Василівна) проведено другий тур лекцій.

Зі студентами магістратури екологічного факультету, що навчаються за спеціалізацією «Заповідна справа» та всіма охочими працювали Марія Бігунова – професор Словацького сільськогосподарського інституту м. Нітра Словаччина та Антон Шкаруба – науковий співробітник  Центрально-Європейського університету м. Будапешт, Угорщина.

Змістовні та цікаві лекції викликали жваве обговорення студентів, а використання різних форм практичних занять дозволило добре закріпити отримані знання.

Наукові доповіді молодих вчених на семінарі за проектом ERASMUS+

19 лютого 2019 року відбувся науково-методичного семінар за проектом ERASMUS+ «INTENSE:  Integrated Doctoral Program for Environmental Policy, Management and Technology», на якому були заслухані доповіді про результати наукової діяльності молодих вчених кафедри моніторингу довкілля та природокористування.

Слухали:

  • Клєщ А. А. з доповіддю на тему «Реконструкція міської історії та природних ландшафтів для ландшафтно-екологічного планування на прикладі м. Харків»
  • Бурченко С. В. з доповіддю на тему «Конструктивно-географічні основи концепції «зеленої інфраструктури» для Харківської області»

Виступи викликали жваве обговорення, у якому прийняли участь всі присутні.

Лекції за проектом Міжнародного Вишеградського фонду

11-12 лютого в рамках виконання третього етапу проекту Міжнародного Вишеградського фонду «Політичні та економічні аспекти збереження біорізноманіття у країнах V4» (координатор проекту – завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування, доктор географічних наук Максименко Надія Василівна) був проведений перший тур лекцій.

Зі студентами магістратури екологічного факультету, що навчаються за спеціалізацією «Заповідна справа» та всіма охочими працював Кшиштоф Недзялковський - науковий співробітник Науково-дослідного інституту ссавців Польської Академії Наук м. Варшава. Англомовне спілкування з лектором було цікавим і корисним для студентів не лише з професійної точки зору, а і дало добру мовну практику.