Лекції за проектом Міжнародного Вишеградського фонду

18-22 лютого в рамках виконання третього етапу проекту Міжнародного Вишеградського фонду «Політичні та економічні аспекти збереження біорізноманіття у країнах V4» (координатор проекту – завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування, доктор географічних наук Максименко Надія Василівна) проведено другий тур лекцій.

Зі студентами магістратури екологічного факультету, що навчаються за спеціалізацією «Заповідна справа» та всіма охочими працювали Марія Бігунова – професор Словацького сільськогосподарського інституту м. Нітра Словаччина та Антон Шкаруба – науковий співробітник  Центрально-Європейського університету м. Будапешт, Угорщина.

Змістовні та цікаві лекції викликали жваве обговорення студентів, а використання різних форм практичних занять дозволило добре закріпити отримані знання.

Наукові доповіді молодих вчених на семінарі за проектом ERASMUS+

19 лютого 2019 року відбувся науково-методичного семінар за проектом ERASMUS+ «INTENSE:  Integrated Doctoral Program for Environmental Policy, Management and Technology», на якому були заслухані доповіді про результати наукової діяльності молодих вчених кафедри моніторингу довкілля та природокористування.

Слухали:

 • Клєщ А. А. з доповіддю на тему «Реконструкція міської історії та природних ландшафтів для ландшафтно-екологічного планування на прикладі м. Харків»
 • Бурченко С. В. з доповіддю на тему «Конструктивно-географічні основи концепції «зеленої інфраструктури» для Харківської області»

Виступи викликали жваве обговорення, у якому прийняли участь всі присутні.

Лекції за проектом Міжнародного Вишеградського фонду

11-12 лютого в рамках виконання третього етапу проекту Міжнародного Вишеградського фонду «Політичні та економічні аспекти збереження біорізноманіття у країнах V4» (координатор проекту – завідувач кафедри моніторингу довкілля та природокористування, доктор географічних наук Максименко Надія Василівна) був проведений перший тур лекцій.

Зі студентами магістратури екологічного факультету, що навчаються за спеціалізацією «Заповідна справа» та всіма охочими працював Кшиштоф Недзялковський - науковий співробітник Науково-дослідного інституту ссавців Польської Академії Наук м. Варшава. Англомовне спілкування з лектором було цікавим і корисним для студентів не лише з професійної точки зору, а і дало добру мовну практику.

Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні»

Кафедра моніторингу довкілля та природокористування вітає магістра першого року навчання Радіонову Ірину Ігорівну з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні».

За результатами фінального захисту у Національному авіаційному університеті (м. Київ) робота Ірини «Просторово-часова оцінка шумового забруднення території м. Первомайський» нагороджена диплом третього ступеню у номінації «Дистанційне зондування Землі та геоінформаційні технології».

Бажаємо нових творчих звершень!

ВІТАЄМО З ВІДМІННИМ ЗАХИСТОМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

Вітаємо з відмінним захистом дипломних робіт! Магістрів кафедри моніторингу довкілля та природокористування:

 • Василець Яну Сергіївну;
 • Вороніна Владіслава Олександровича;
 • Гайдара Сергія Олександровича;
 • Корнєєву Наталію Олегівну;
 • Масовець Жанну Володимирівну;
 • Невмиваку Маргариту Олексіївну;
 • Недобєгу Артема Анатолійовича;
 • Пономаренко Поліну Романівну;
 • Давидова Артура Денисовича;
 • Максим Марію Володимирівну;
 • Мороз Володимира Вікторовича;
 • Радіонову Ірину Ігорівну;
 • Токареву Ніну Анатоліївну;
 • Тарнопольську Катерину Володимирівну.

 IMG-6bbc7dc5b56749de6b44b0f41dcea83b-VIMG-c799bf72c6b3c50e1bf05cf0c919908d-VIMG-d5c670ff85dd57e59d2eb656537ace8e-VP81211-111801

IMG-009f98eeb39dad56b0654c1506b9287b-V20181210091247[1]

МОЖЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

14 листопада 2018 р. для магістрів кафедрою моніторингу довкілля та природокористування проведена презентація потенційного роботодавця – Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області.

Пред студентами виступили:

 • - Титечко Олександр  Васильович – начальник відділу іхтіології;
 • - Руденко Родислав Федорович – головний спеціаліст сектору юридичної роботи.

Гості розповіли про напрямки роботи Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області, основні вимоги до претендентів на посади та особливості проходження конкурсу. На запитання студентів та співробітників кафедри, що були присутні на зустрічі: проф. Максименко Н. В., доц. Бодні О. В., інж. Александрової А. С. та інж. Мірошник Ю. В. були отримали змістовні розгорнуті відповіді.

Тиждень кар’єри 2018

Кафедрою моніторингу довкілля та природокористування у рамках «Тижня кар’єри  ХНУ імені В. Н. Каразіна» 9 листопада 2018 року проведена чергова зустріч студентів 4 і 5 курсів з випускниками, що працюють за спеціальністю та досягли певних висот у кар’єрному рості. Гостей представила завідувач кафедри Максименко Надія Василівна.

Першою перед студентами виступила начальник відділу екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Слобожанський» Шумілова Алла Вікторівна (випускниця екологічного факультету 2005 року). Вона розповіла про специфіку та переваги роботи на об’єктах природно-заповідного фонду, про існуючі вакансії у НПП «Слобожанський», про волонтерську діяльність залучених фахівців на його території та красу заповідної природи.

Про можливість реалізації випускниками педагогічних амбіцій розповіла випускниця екологічного факультету 2015 року Сушильнікова (Адаменко) Альона Юріївна. Вона працює викладачем у Коледжі переробної та харчової промисловості Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.

Студенти з великою зацікавленістю слухали цікаві розповіді гостей Особливої подяки заслужили їх інформативні, яскраві презентації про місця своєї роботи.

Науково-методичний семінар кафедри

Науково-методичний семінар

кафедри моніторингу довкілля та природокористування

 7 листопада 2018 року відбулось засідання науково-методичного семінару кафедри моніторингу довкілля та природокористування, на якому були заслухані доповіді про результати наукової діяльності магістрів 2 року навчання денного відділення.

Слухали:

 • Вороніна В. О. з доповіддю на тему: «Ландшафтно-екологічне планування території Васищівського лісництва». Керівник: д. геогр. н., проф. Максименко Н. В.
 • Корнєєву Н. О. з доповіддю на тему: «Екологічне картографування рідкісних біотопів НПП «Слобожанський». Науковий консультант ст. викл. Клєщ А.А.
 • Масовець Ж. В. з доповіддю на тему: «Шляхи підвищення ефективності землекористування при веденні особистого селянського господарства». Керівник: к.с.-г.н., доц. Гололобова О. О.
 • Недобєгу А. А. з доповіддю на тему: «Проектні пропозиції створення зони безпеки для населення ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот»». Керівник: к.в.н., доц. Кочанов Е. О.
 • Василець Я. С. з доповіддю на тему: «Агроекологічне обґрунтування поводження з органічними відходами при виробництві гуматів». Керівник: к.с.-г.н., доц. Гололобова О. О.
 • Невмиваку М. О. з доповіддю на тему: «Реакція радіального приросту дерев на пожежі в молодих сосняках Лівобережного Лісостепу». Керівник: к.с.-г.н., доц. Коваль І. М.

Виступи студентів викликали жваве обговорення, у якому прийняли участь всі присутні.

07.11_2   07.11_3

20181107150343   20181107144437
20181107153944

Науковий семінар кафедри

7.11.2018 року о 14.30 відбудеться науковий семінар кафедри
моніторингу довкілля та природокористування, на якому будуть заслухані
доповіді про результати дослідження магістрів 2 року навчання денного та
заочного відділення. Просимо всіх членів кафедри бути присутніми!