Науковий куратор:
Коваль Ірина Михайлівна, доктор сільськогосподарських наук, доцент кафедри екологічного моніторингу та заповідної справи, старший науковий співробітник Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. Н. Висоцького.
Воронін Владіслав Олександрович, аспірант кафедри екологічного моніторингу та заповідної справи.
Дослідження в галузі екології лісу на екологічному факультеті (нині – ННІ екології) здійснювались з моменту його створення у 2007 році, але активне функціонування наукової школи «Екологія лісу» пов’язане з початком науково-педагогічної роботи на кафедрі моніторингу довкілля та природокористування кандидата сільськогосподарських наук Коваль Ірини Михайлівни у 2015 р. Її наукова тематика є своєрідним продовженням тематики професора Ковальова Павла Васильовича, колишнього завідувача кафедри регіональної фізичної географії ГГФ, з дендрохронології.
Основними напрямками досліджень під керівництвом доц. Коваль І. М. є використання методики дендрохронології для вивчення:
- впливу пожеж на динаміку радіального приросту різних деревостанів;
- впливу промислового забруднення на динаміку радіального приросту різних порід дерев;
- впливу клімату на динаміку радіального приросту різних порід дерев в зеленій зоні м. Харкова;
Окремим напрямком досліджень школи «Екології лісу» є оцінка впливу рекреації на рівень дигресії деревостанів, що проводиться в лісових масивах зеленої зони м. Харкова (під керівництвом проф. Максименко Н. В., доц. Кочанова Е. О., ст. викл. Клєщ А. А.).
Наукова діяльність представників школи лягла в основу виконання у 2018-2019 р. р. НДР «Ландшафтно-екологічне моделювання лісових насаджень зеленої зони м. Харків для оцінки екологічних ризиків» (ДР №0118U002171).
Наукова тематика аспірантів є запорукою активного розвитку наукової школи. Зараз аспірант Воронін В. О. працює над темою «Оцінка екосистемних послуг лісових ландшафтів Харківської області та прогноз їх використання». Перспективність цього наукового напрямку визначається можливістю «виходу» на комерціоналізацію досліджень наукової школи.
Значні обсяги досліджень проводяться спільно з Українським науково-дослідним інститутом лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. Н. Висоцького на території Харківської, Житомирської та Волинської областей.
Досягнення наукової школи визнані європейськими колегами і група доц. Коваль І. М. з 2015 року включена у робочу групу для виконання Міжнародного проекту STReESS – Studying Tree Responses to extreme Events (Дослідження реакції дерев на екстремальні умови) в межах європейського співробітництва в науці та технології (COST) FP1106. Це дозволяє використовувати лабораторну базу наукових установ Європи (Нідерланди, Німеччина, Словенія) для обробки зразків, відібраних в Україні.
Протоколи засідання наукових семінарів наукової школи “Екологія лісу”